Avatarciotyzm: Różnice pomiędzy wersjami

Z ChanWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
imported>Kruwa
Utworzono nową stronę "'''Avatarciotyzm''' - zjawisko polegające na ciągłym załączaniu w swoich postach obrazka {{Spoiler2|najczęściej używa się różnych obrazków, al..."
 
imported>Sługa szatana
mNie podano opisu zmian
Linia 5: Linia 5:


==Ciekawostki==
==Ciekawostki==
*Są czany, na których avatarciotowanie jest nie tylko dozwolone, ale wręcz zalecane. Jednym z takich miejsc był [[sischan]]
*Są czany, na których avatarciotowanie jest nie tylko dozwolone, ale wręcz zalecane. Jednym z takich miejsc był [[sischan]].
[[Kategoria:Szą]][[Kategoria:Imageboardy]][[Kategoria:Chanmowa]]
[[Kategoria:Szą]][[Kategoria:Imageboardy]][[Kategoria:Chanmowa]]

Wersja z 18:52, 16 maj 2021

Avatarciotyzm - zjawisko polegające na ciągłym załączaniu w swoich postach obrazka najczęściej używa się różnych obrazków, ale z jedną konkretną postacią, zwykle z anime za pomocą którego avatarciota stara się wyłamać z zasady anonimowości i wyróżnić spośród innych użytkowników czana. Obrazek stanowi tu graficzny odpowiednik podpisu/nicka/tripa.

Czy to już avatarek?

Granica między avatarowaniem a nieavatarowaniem jest dość płynna i zależna od czana, na którym się znajdujemy. Przykładowo nie możemy mówić o avatarku w sytuacji, gdy znajdujemy się na kara, a użycie potencjalnego avatara ogranicza się do jednego freda, bo tam mamy coś takiego jak ID, które z automatu każdego podpisuje. Z drugiej strony natomiast nawet jak nie mamy czegoś takiego jak ID na danym szonie to nadal możemy się wykłócać o to czy dochodzi do avatarciotowania, ponieważ często jest tak, że z samej treści rozmów we fredzie można wywnioskować kto jest kim. De facto o avatarciotowaniu możemy na 100% mówić tylko wtedy, gdy dany osobnik wykorzystuje obrazki z tą samą postacią w więcej niż jednym fredzie i robi to z zauważalną częstotliwością.

Ciekawostki

  • Są czany, na których avatarciotowanie jest nie tylko dozwolone, ale wręcz zalecane. Jednym z takich miejsc był sischan.