Touhou
Touhou (Tołczu, Tołcio, 2hu) - seria gier z gatunku shoot'em up, kiepska podróbka DoDonPachi. Obiekt chorej fascynacji chińskich autystów, którzy od lat tworzą coraz to nowe obrazki i utwory z bohaterkami serii, a nawet fanowskie krótkie seriale i gry.
Gry
Wspólnym elementem gier jest obecność samych dziewczynek w czapeczkach, a także (oprócz pierwszej części i dwóch gier, w których robisz zdjęcia wrogom xD) latanie do góry ekranu i nakurwianie pociskami omijając pociski wroga. Pomimo skrajnej technicznej prostoty i lepszych gier dostępnych na konsole (Dodonpachi i Radiant Silvergun na Saturna, Ikaruga na Dreamcasta i Gamecube, Hellsinker na PC) Tołczu zdobyło dużą popularność. Ukazały się 24 gry z serii, z których żadna nic nowego nie wnosi. Postacie nie dość, że chujowo narysowane, to jeszcze od 6 części gry włącznie przestały być słodkie, a muzyka robiona na instrumentach General MIDI zajmowała dużą część plików gry. Technicznie więc na wyższym poziomie stoi nawet mitsuba napisana przez 15-letniego Matiego przed mutacją.
Autyzm
Pierwsze Tołcio dały owoc fapowej fantazji chińskich stulejarzy, którzy rysowali swoje rendycje słodkich dziewczynek. Tak naprawdę kolejne, rosnące w szeregu eksponencjalnym fale ocetów z lolitkami były spowodowane wcześniejszymi wypocinami fanów, a nie grami, jak głosi powszechna opinia. Utworzenie sprzężenia zwrotnego sprawiło szybkie zasrywanie stronek typu danbooru marisami i flandrami, a stąd krótka droga do zasrywania nimi czanów. Oczywiście Anonki są zawsze otwarte na fap przy 2D lolitkach i Tołciu fredy nie raz osiągały znaczną ilość postów.
Co ważne, sam autor TH (ZUN) to skrajny autysta, bo zajmuje się tym projektem w pełni samodzielnie od kilkunastu lat, sam robi kod, grafikę, muzykę itp., niezależnie od ofert posyłanych mu przez firmy gierkowe czy od opinii fanów.
Tołczu wraz z poniakami są obiektami kontrowersji, bowiem jego miłośnicy to mniej więcej po równo stuleje jak i dynamiczne konwentowe atencyjne kurwy. Do dzisiaj nie zostało rozstrzygnięte, czy Tołczu jest solą, czy rakiem.
Postacie
Chińskich dziewczynek jest tam pełno, ale do najważniejszych należą:
- Reimu Hakurei - kapłanka świątynna, walczy o bezpieczeństwo Gensokyo (nazwa krainy)
- Marisa Kirisame - czarownica z twardą kleptomanią objawiającą się wykradaniem książek z biblioteki Paczuli
Na honorowym miejscu należy też wymienić Cirno, która mimo, że nie jest wybitnie ważną postacią, to jest bardzo popularna przez swoje specyficzne usposobienie, memy z nią (⑨ baka) oraz bycie loli (podobna sytuacja jest w przypadku Flandre Scarlet). Popularność wszystkich czterech widać dobrze po rankingu najchętniej kupowanych Fumo.
Postacie drugoplanowe:
- Remilia Scarlet - wampirzyca, właścicielka Scarlet Devil Mansion (to ona jest tym "szkarłatnym diabłem"), starsza siostra Flandre Scarlet
- Patchouli Knowledge - potężna czarodziejka przesiadująca całe dnie w bibliotece Remilii, ma astmę
- Izayoi Sakuya - szefowa pokojówek Scarlet Devil Mansion, ekspertka od walki na rzucane noże, wypycha sobie cycki i jest jawnym dowodem na łibusiarstwo ZUNa, bacząc na to, że jest chodzącym nawiązaniem do mangi JoJo. Poza tym łibusy kochają jej uda
Fumo
Fumo (wł. Fumo Fumo) - pluszowe maskotki w kształcie dziewczynek z Touhou, które cieszą się olbrzymią popularnością pośród łibusów. Na żydrurze można znaleźć setki filmików, w których służą za pacynki do odgrywania ról. Od niedawna także popularne na zagranicznym d.
Wyróżnia się wariacje podstawowe oraz deka (wielkie). Za cenę maskotek częstokroć sięgającą kilkuset dolarów odpowiada pewien portal z hameryczki. Fumo są ciężkie do dostania nawet w Japonii więc nawet o tym nie myśl.
Nazwa Fumo Fumo pochodzi od przestawienia liter w frazie Mofu Mofu, oznaczającego coś miękkiego i puszystego :3.
Ciekawostki
- Wielu zachodnich bajkarzy poznało grę dzięki remixowi jednego z Tołczowych piosenek z Ronaldem McDonaldem (właściwie to nie jest po prostu remix tylko YTPMV, ale mniejsza)
Linki
Galeria